Wybieramy swój gryf do domowej siłowni

Wybieramy swój gryf do domowej siłowni

Gryf prosty to ten jeden z najważniejszych elementów do treningu domowego, jak i do ćwiczeń na siłowni. Bez tak zwanego i danego to gryfu nie bylibyśmy w stanie wykonać żadnych to podstawowych ćwiczeń na między innymi bicepsów, czy klatki piersiowej. Dlatego, też i tak ważne jest dopasowanie gryfu w sposób naturalny, ale i taki, który ułatwi nam treningi.

Jakie są rodzaje gryfów?

Wyróżniamy jednak i takich o to kilka typów takich o to gryfów. Jednak i te najbardziej popularne to:

– Gryf prosty. – Najczęściej spotykany drążek od 120 do 220 cm, który jest, jak sama nazwa wskazuje, prosty.

– Gryf łamany — Krótszy jest od gryfu prostego, ale i jest, łamany co pozwala, nam na swobodny uchwyt dłońmi.

– Kratownica. – Jest on dość charakterystyczny wygląd też i tego gryfu pozwala na zupełnie inne ćwiczenia niż pozostałe dwa.

Poza też i tymi, co wymięliśmy, Ci u góry jest, jeszcze kilka innych rodzajów gryfów, które jednak i nie przydadzą się dla początkującego, jak i średniozaawansowanemu sportowcu, który ma zamiar stworzyć swoją siłownię w domu.

Co jednak i będzie najlepsze?

Wszystko jednak i zależy od tego, jakie partie ciała chcesz zacząć ćwiczyć. Gryf łamany sprawdzi się najlepiej do treningu na biceps. Jednak wiele osób bardziej poleci gryf prosty. Dlaczego? Dlatego, że na gryfie prostym jesteś w stanie zwiększyć ilość ćwiczeń na większą ilość partii mięśniowej. Wówczas jaki jednak będzie najlepszy gryf do ćwiczeń? Odpowiedź jest, tutaj jednoznaczna to zależy.

Wiele naukowców, trenerów, czy nawet i samych osób ćwiczących mają również podzielone zdania na ten dany temat. Jednak i musimy wziąć pod uwagę, iż tworzymy domową siłownię, gdzie nie jesteśmy w stanie kupić wszystkich gryfów, które oferuje nam na przykład siłownia.

Do domowej siłowni, jaki gryf wybrać?

Dlatego również i nasuwa się od razu inne pytanie. Jaki gryf do domowej siłowni będzie najlepszy? Tutaj już odpowiedź jest o wiele prostsza. Najlepszym gryfem do domowej siłowni będzie gryf prosty. Dlaczego? Dlatego, że ten o to element treningu opiera, się na różnych partiach a w jego posiadaniu możemy, wykonać wiele innych ćwiczeń.

Jakie ćwiczenia jesteśmy wykonać z gryfem prostym?

Dobrze, jednak i jakie ćwiczenia możemy z nim wykonać? Są to takie ćwiczenia jak:

– Przysiady z obciążeniem.

– Unoszenia gryfu na prostej i skośnej ławeczce.

– Unoszenie gryfu wzdłuż ciała.

– unoszenie gryfu zza głowę.

Jak widzisz, to są, jednak i przykładowe ćwiczenia, jakie możemy wykonać z tym gryfem. Dlatego też i warto zakupić ten o to gryf prosty.

Podsumowanie.

Wiadomo, warto posiadać parę gryfów, jednak i jak nie pozwala, nam ilość miejsca w domowej siłowni na zakup większej ilość polecam, zakupić gryf prosty, przez który i jesteśmy w stanie o wiele więcej wykonać niż na jakim innym gryfie do ćwiczeń. Wówczas jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsca w pokoju, ale i pieniędzy, które musimy wydać na domową siłownię.